Okna bez śladu smug

 

Mało kto lubi mycie okien. Najczęściej okna myjemy w okresie przedświątecznym albo kiedy zbliżają się wiosenne porządki. Zmorą każdego, kto podchodzi do mycia okien, są smugi. Podpowiadamy co zrobić, aby światło dzienne mogło bez przeszkód wpadać do domu i aby na oknach nie pozostała ani jedna smuga!

Przygotuj miejsce pracy
Zanim przystąpimy do mycia okien, powinniśmy przygotować sobie miejsce pracy. Najlepiej żeby wszystkie potrzebne nam rzeczy znalazły się w jednym miejscu tak, żebyśmy nie musieli przerywać pracy, aby po nie sięgnąć. Co jest potrzebne mycia okien? Przede wszystkim w miejscu pracy powinny znaleźć się ściereczki – jedna do moczenia i mycia ram okiennych, druga do przecierania ich na sucho. Kolejnym elementem jest miska z wodą i roztworem do mycia naczyń lub gotowy środek do mycia szyb.

Wybierz odpowiedni dzień
Równie ważne jest wybranie odpowiedniego dnia. Powszechnie panuje przekonanie, że najlepszy na mycie okien jest dzień słoneczny. Okazuje się, że słońce w tej pracy wcale nie pomaga, a wręcz przeciwnie – sprawia, że środki myjące wysychają na szybach szybciej i tym samym powoduje powstawanie smug.

Niezastąpione papierowe ręczniki
Przetarcie umytej szyby papierowym ręcznikiem zdziała cuda. Za jego pomocą zbierzesz resztki zabrudzeń i zapobiegniesz powstaniu niechcianych smug.

Idealnie sprawdzi się ocet
Nic nie zapobiega powstawaniu smug tak jak ocet, dlatego też często jest on składnikiem dostępnych w sklepach płynów do szyb. Roztwór z octu możesz przygotować także samemu. Wystarczy tylko, że zmieszasz wodę z octem w proporcji 9 do 1, powstały płyn przelejesz do butelki z dozownikiem i umyjesz nim okna. Mieszanka ta skutecznie zapobiega powstawaniu smug i sprawia, że szyby są jeszcze bardziej błyszczące.

Stare gazety
Rozwiązanie to nie jest tak znane, jak wspomniana powyżej woda z octem, ale równie skuteczne. Aby nie martwić się smugami, do mycia okien powinniśmy używać starych czarno-białych gazet. Decydując się na tę metodę wystarczy tylko spryskać szyby wodą, przetrzeć suchą ściereczką, a następnie wycierać do sucha przygotowaną wcześniej gazetą.

washing-windows-394158_1280

Wymienione powyżej sposoby sprawią, że od tej pory mycie okien nie będzie już przykrym obowiązkiem i przychodzić będzie Ci dużo łatwiej. Przetestuj je wszystkie i wybierz swój ulubiony!

Zostaw komentarz