Dla kogo i do czego nosić bursztyn?

Dla kogo i do czego nosić bursztyn?

Bursztyn to jeden z najpopularniejszych kamieni szlachetnych. Prędzej, czy później każda z pań zapragnie posiąść go w swojej kolekcji biżuterii. I choć dla tych młodszych może wydawać się kamieniem nieco archaicznym, to współcześni designerzy potrafią połączyć go z innymi metalami lub kamieniami, w taki sposób, że pokusie jego posiadania nie da się oprzeć.

Kamień ten można nosić do wielu rodzajów strojów oraz na różne okazje, choć raczej nie można zakwalifikować go do uniwersalnych. Wiąże się to z tym, iż nie pasuje do każdego typu urody. Jeśli nie dla wszystkich, to dla kogo zatem przeznaczona jest biżuteria bursztynowa? Na pewno dla pań, które lubią umieszczać etniczne akcenty w swoim stroju, ponieważ Jantar stereotypowo kojarzy się z ludowością i pewnego rodzaju przaśnością. Nie bez powodu, ponieważ niegdyś noszony był jako dodatek do strojów ludowych na przykład wśród grupy etnograficznej na Kurpiach. Charakterystyczne barwy jantaru w sam raz pasują też do stylu hippie.

Naszyjniki, pierścionki, czy też broszki wykonane z bursztynu ciekawie prezentują w stylizacjach, które nawiązują do poprzednich epok np. z lat 20stych, czyli do mody vintage lub retro. Niektórzy noszą ten kamień po prostu jako talizman, niekoniecznie dopasowując go do stylu swojej garderoby. Związane jest to z wiarą w jego uzdrowicielską moc. Tajemnicze właściwości jantaru pomagają ponoć zdobyć pewność siebie, a także napawają pozytywną energią.

Bursztynowa biżuteria jest odpowiednia dla Pań, które dobrze wyglądają w odcieniach złota, żółtego, bądź brązu. To właśnie w postaci tych barw najczęściej występuje prawdziwy jantar. Może też przybrać barwę czerwoną bądź jasnobeżową, wręcz wpadającą w biel. Istnieje również jego czarna wersja o specyficznej nazwie gagatek. Spotykając jednak bursztyn w innych kolorach niż wyżej wymienione możemy być pewni, że został przemalowany za pomocą środków chemicznych lub po prostu jest falsyfikatem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *